Jak na atopický ekzém?

Jak na atopický ekzém? - Empolas-zdravi.cz    Co pomáhá na atopický ekzém? Jeho kožní projevy a příčiny.

Atopický ekzém je onemocnění dlouhodobé. Jedná se o kožní zánět, který bývá alergického původu. Střídají se období klidu a období vzplanutí se silným výskytem ekzému. Toto onemocnění postihuje především kojence, děti a mladistvé, může přetrvat i do dospělosti. Nejčastěji se objeví ekzém na rukou a obličeji.

Příčiny:

Atopický ekzém má mnoho příčin. Mezi zásadní příčiny patří dědičnost. Riziko vzniku stoupá v případě výskytu ekzému či jiných atopických onemocnění (alergická rýma, astma) v rodině. Další faktory vedoucí k rozvoji atopického ekzému se mohou lišit podle věku. U kojenců je to nejčastěji strava. Atopický ekzém u dětí v předškolním věku často vyvolá infekce, v pubertě potom hormonální změny. Stres a nešetrné zacházení s kůží (odmašťování či mechanické drhnutí) zvyšují riziko onemocnění.

Kožní projevy atopického ekzému

  • zčervenání
  • otok
  • mokvání
  • výsev ložisek ekzému
  • záchvatové svrbění
  • suchá kůže (ztráta schopnosti zadržovat vodu)
  • jemné trhlinky v kůži

Co pomáhá na atopický ekzém? Postup ošetření přípravky ActiMaris:

1. Novorozenci, kojenci

U nejmenších dětí (novorozenců, kojenců) aplikujeme ActiMaris Sensitiv roztok tak, že navlhčíme sterilní krytí (gázu) a přiložíme na atopickou pokožku. Necháme působit 20-30 minut, ideálně v průběhu spánku dítěte. Postup opakujeme 2-3x denně, případně dle potřeby. Ke snížení zarudnutí, svědění a podráždění kůže dochází už během 30 minut od aplikace.

 

2. Děti v předškolním věku a v pubertě, dospělí

U takto starých dětí, případně dospělých je možné aplikovat, jak ActiMaris Sensitiv roztok, tak i ActiMaris Forte roztok, v závislosti na citlivosti pokožky a rozsahu ekzému. Postup ošetření je stejný jako u miminek. Pro zvláčnění pokožky doporučujeme kůži pravidelně promazávat neparfemovanými krémy.

Pro péči o pokožku a její zvláčnění doporučujeme kůži pravidelně promazávat krémem DERMOZOIL na dermatitidy a nebo emulzí, kterou si připravíte kombinací extra panenského olivového oleje v BIO kvalitě +OIL a běžného neparfémovaného tělového mléka v poměru 1:2.

Fotodokumentace od spokojené zákaznice po použití obkladu s roztokem ActiMaris Sensitiv.
Došlo k rychlému zklidnění podráždění, snížení zánětu, zarudnutí, svědění.

Zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě návod k použití a informace k bezpečnému používání.

 

 PŘEJÍT NA PRODUKTY

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek