OPRUZENINY: TIPY NA HOJENÍ I PREVENCI U MIMINEK A DOSPĚLÝCH

OPRUZENINY: TIPY NA HOJENÍ I PREVENCI U MIMINEK A DOSPĚLÝCH - Empolas-zdravi.cz    Jak účinně řešit nepříjemné podráždění kůže ve formě opruzenin? Pokud se vy nebo vaše dítě potýkáte s tímto problémem, rozhodně pokračujte v čtení. Dnes se zaměříme na situace, při kterých opruzeniny vznikají, jejich charakteristiku a také vám poskytneme užitečné rady týkající se jejich léčby a prevence.

 

KDE A PROČ SE TVOŘÍ OPRUZENINY?

Opruzeniny jsou spojeny s nepříjemným podrážděním kůže, se kterým se setkáváme nejvíce v letních měsících, kdy vlivem teplého počasí dochází k nadměrnému pocení. Nejčastěji je vídáme u miminek či batolat, kterým se tvoří v oblasti pod přiloženými plenami nebo v kožních záhybech, kde nejvíce dochází k zapaření pokožky. Opruzeniny však trápí i dospělé a starší osoby, kterým se objevují v tříslech, na vnitřních stranách stehen, pod prsy, v podpaží či v oblasti genitálií a konečníku. Právě tato místa jsou kvůli zvýšenému tření kůže o sebe náchylnější k vyšší produkci potu, což může vyústit ve vznik opruzenin.

 

Opruzeniny

 

PŘÍČINY VZNIKU OPRUZENIN

Opruzeniny se tvoří kvůli několika faktorům, mezi které patří:

 • Nadměrné pocení (zvýšená teplota pokožky vlivem počasí nebo fyzické činnosti)
 • Nedostatečná hygiena
 • Inkontinence
 • Dlouhodobé sezení či ležení
 • Obezita
 • Diabetes

 

Opruzeniny

 

 

JAK VYPADAJÍ OPRUZENINY?

Ať už se bavíme o miminkách nebo dospělých, opruzeniny se u všech projevují zarudnutím pokožky, které doprovází podrážděnísvědění až pálení. V postižené oblasti se mohou objevit i drobné pupínky. Kůže je v místě opruzení vlhká a teplá, v některých případech může i mokvat. 

Rovněž neprospívá nošení příliš těsného oblečení, které zamezuje prodyšnost. Nedostatek vzduchu pak způsobuje nadměrné pocení, čímž mohou vzniknout opruzeniny. Vyhněte se také spodnímu prádlu či sportovnímu oblečení ze syntetického materiálu nebo častému nošení silonek.

 

Hledáte účinný krém na opruzeniny?

Doporučujeme vyzkoušet RIGENOMA ochranný krém s patentovanou složkou OZOILE®, který efektivně chrání místa s dlouhodobým působením nadměrné vlhkosti a tření, např. v kožních záhybech, pod prsy, v tříslech, v podpaží i v okolí ran.

Zároveň je krém RIGENOMA určen pro hojení a ochranu pokožky v případě podráždění, pálení, svědění, olupování. Je účinný také při ekzému či dermatitidě.

Tento 100% přírodní krém obsahuje patentovanou složku OZOILE®, která výrazně podporuje hojení, má protizánětlivý účinek, přináší kyslík do tkání a vytváří ochranný bariérový film.

 

VYZKOUŠEJTE NOVINKU

HOJIVÝ A OCHRANNÝ KRÉM S PATENTOVANOU SLOŽKOU OZOILE®

 

Přípravky na vaginální záněty

Více o produktu

 

 

TIPY NA PREVENCI OPRUZENIN

Zabraňte tvorbě nových opruzenin dodržováním těchto tipů:

 • Noste prodyšné oblečení a spodní prádlo (nejlépe bavlněné).
 • Dodržujte pravidelnou hygienu, zejména po sportovním výkonu.
 • Pečujte o svoji pokožku pomocí krémů.
 • Vyvarujte se nadbytečnému tření kůže o sebe.
 • Udržujte pokožku v místě opruzení suchou (u miminek pravidelně měňte plenky a u dospělých osob inkontinenční vložky a kalhotky).

Opruzeniny mohou mít i kvasinkový či plísňový původ. Pokud se opruzeniny stále nehojí, naopak třeba začínají mokvat, doporučujeme vyzkoušet ActiMaris Sensitiv roztok formou obkladů. ActiMaris působí proti zánětu a urychluje hojení. Použití je jednoduché – navlhčíte sterilní krytí (např. gázu) ActiMaris Sensitiv roztokem a necháte na postiženém místě působit 15–20 minut. Aplikaci doporučujeme opakovat minimálně 2x denně.

Při těžších projevech opruzenin doporučujeme konzultaci s Vaším lékařem.

 

 

DALŠÍ DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY NA OPRUZENINY

K prevenci opruzenin dále doporučujeme zvolit účinné a 100% přírodní zdravotnické prostředky Ozonidy, které mohou pomoci zmínit podráždění a svědění pokožky a urychlit její hojení.

IDROZOIL MYCÍ
A OŠETŘUJÍCÍ ROZTOK

IDROZOIL roztok na mytí a ošetření pokožky

IDROZOIL mycí a ošetřující roztok: 100% přírodní přípravek pro každodenní hygienu. Je určen pro mytí a ošetření podrážděné, zanícené  a suché kůže, sliznice a svědivé pokožky těla a hlavy. Je vhodný pro použití i během těhotenství a menstruačního cyklu.

Více o produktu

 

 

PROCTEN KRÉM
NA HEMOROIDY

Banival - krém na záněty předkožky a žaludu penisu

PROCTEN krém na hemoroidy: K hojení nepříjemných hemoroidů a zánětů sliznice konečníku. Účinně snižuje zánět, svědění, pálení, zarudnutí a otok, čímž ulevuje od bolesti. Slouží rovněž k prevenci.

Více o produktu

 

 

OBJEVTE NA NAŠEM E-SHOPU DOPORUČENÉ KOMBINACE PRODUKTŮ OZONIDY ZA VÝHODNOU CENU.

 

 

Přejít na kompletní nabídku produktů

Zdravotnické prostředky. Čtěte příbalovou informaci.

 

Víte o někom, komu by článek mohl pomoci? Sdílejte odkaz na tento článek.

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek