Jak na záněty genitálií u žen i mužů?

Jak na záněty genitálií u žen i mužů? - Empolas-zdravi.cz    Infekce a záněty genitálií jsou různorodé a mohou způsobit od mírných obtíží až po závažná, dlouhodobá onemocnění. Článek se zabývá různými typy těchto zánětů a jejich vážností, a současně nabízí cenné rady pro efektivní dlouhodobou prevenci.

Máte zkušenost s nepříjemným a často bolestivým pocitem v oblasti intimity? Většina z nás to jistě zná. Infekce a záněty genitálií se mohou projevovat různými způsoby a ovlivňují nejen ženy, ale také muže. Jejich závažnost se pohybuje od mírných a dočasných obtíží až po závažná a dlouhodobá onemocnění. V tomto článku vám podáme rady, jak účinně a dlouhodobě předcházet těmto zánětům, jaké druhy zánětů vás mohou postihnout a jaké produkty mohou rychle přinést úlevu.

 

PŘÍČINY VZNIKU ZÁNĚTU GENITÁLIÍ

Existují různé příčiny vzniku zánětu ženských a mužských genitálií, které následně vyžadují individuální diagnostiku a léčbu. Mezi nejvíce uváděné příčiny se řadí:

  • špatné hygienické návyky
  • hormonální změny
  • oslabená imunita
  • rizikový pohlavní styk
  • zvýšená konzumace cukru
  • stres

 

ZNÁTE NEJČASTĚJŠÍ INFEKCE A ZÁNĚTY GENITÁLIÍ?

Zdánlivě drobné potíže mohou vyvolat nepříjemné a někdy i dlouhodobé narušení intimního pohody. Je důležité, abyste vnímali signály svého těla a včas zakročili, pokud je něco v nepořádku. Pojďme si společně představit 4 nejčastější infekce a záněty postihující ženské i mužské genitálie včetně jejich příznaků:

 

1) KVASINKOVÁ INFEKCE

Jedná se o nejrozšířenější infekci postihující ženské i mužské intimní partie. K rozvoji kvasinkové infekce, která může přerůst v mykotický zánět, dochází v případě, že přirozeně se vyskytující bakterie v těle nejsou schopny ohlídat množství přítomných kvasinek v genitáliích. Nejčastěji v době oslabení imunity tak dochází k přemnožení kvasinek. Mezi typické příznaky kvasinkové infekce patří pálení při močení, svědění a zarudnutí genitálií, bolestivost či bílý hrudkovitý výtok bez zápachu.

 

2) BAKTERIÁLNÍ ZÁNĚT

Dochází k němu v případě nerovnováhy vaginální mikroflóry, tedy při snížení kyselosti v pochvě. Následkem toho je přemnožení škodlivých bakterií. Hlavním příznakem bakteriální infekce je zapáchající vodnatý výtok šedivé barvy (zápach může připomínat rybinu). Dále je typická zarudlá, teplá a zduřelá kůže genitálií, citlivá na dotek.

 

3) VIROVÁ INFEKCE

Záněty jsou způsobovány herpetickými viry a papilomaviry. Pro herpetické viry je typický bolestivý průběh zánětu především svědění a pálení s výskytem oparů v intimní oblasti. Naopak papilomavirové záněty jsou nebolestivé. V případě virových zánětů je nutná včasná diagnóza a cílená léčba.

 

4) POHLAVNĚ PŘENOSNÉ CHOROBY

Pohlavní choroby jsou nebezpečná infekční onemocnění, která se přenášejí převážně během sexuálního styku. Tyto infekce mohou způsobit širokou škálu zdravotních komplikací, pokud nejsou léčeny včas. Mezi nejčastější pohlavně přenosné infekce patří např. chlamydie (často nepoznána), syfiliskapavka (projevuje se hnisavým zánětem močové trubice) nebo trichomoniáza (typickým příznakem je zapáchající výtok žlutozelené barvy).

 

Pokud máte podezření na jakoukoliv z těchto infekcí nebo zánětů, doporučujeme kontaktovat svého lékaře, který určí diagnózu a nasadí léčbu.

 

JAK PŘEDEJÍT VZNIKU INFEKCE ČI ZÁNĚTU?

Pro prevenci vzniku infekce jsou klíčové zejména správné hygienické návyky, tedy pravidelná a důsledná hygiena. Běžná mýdla mohou intimní partie podráždit, a proto by se měly používat prostředky, které jsou k intimní hygieně určeny. K hygieně intimních partií u žen i mužů doporučujeme zvolit IDROZOIL speciální mycí a ošetřující roztok.

U žen je během menstruace velice důležité časté měnění hygienických pomůcek. Co se oděvů týče, je dobré vyvarovat se spodnímu prádlu ze syntetických materiálů, nevhodné jsou též příliš těsné kalhoty.

Doporučuje se také vyvážená pestrá strava s omezením vyšší konzumace cukru.

 

Záněty genitálií

 

PO JAKÝCH PRODUKTECH SÁHNOUT?

V případě vaginálního zánětu, infekce nebo při zánětu žaludu či předkožky penisu, zvolte zdravotnické prostředky k hojení i prevenci. Vyzkoušejte inovativní 100% přírodní zdravotnické prostředky Ozonidy. Jsou šikovnými pomocníky k obnovení pohody v intimních partiích.

 

VULVOVAGI SPREJ
NA VAGINÁLNÍ ZÁNĚTY

vulvovagi - sprej na vaginální záněty a infekce

VULVUVAGI sprej: Určen k hojení i prevenci, působí protizánětlivě, eliminuje bakterie, viry, plísně a kvasinkyPomáhá při potížích jako jsou svědění, pálení, zarudnutí, otok, výtok, vaginální suchost. Normalizuje vaginální ekosystém.

Více o produktu

 

BANIVAL KRÉM NA ZÁNĚTY ŽALUDU A PŘEDKOŽKY PENISU

Banival - krém na záněty předkožky a žaludu penisu

BANIVAL krém na záněty žaludu a předkožky penisu: K hojení a úlevě od potíží v případě zánětu. Slouží rovněž k prevenci. Působí silně protizánětlivě a antimikrobiálněUlevuje od podráždění, svědění a pálení v intimních partiích.

Více o produktu

 

IDROZOIL MYCÍ
A OŠETŘUJÍCÍ ROZTOK

IDROZOIL roztok na mytí a ošetření pokožky

IDROZOIL mycí a ošetřující roztok: 100% přírodní přípravek pro každodenní hygienu. Je určen pro mytí a ošetření suché, podrážděné, zanícené kůže, sliznice a svědivé pokožky těla a hlavy. Je vhodný pro použití i během těhotenství a menstruačního cyklu.

Více o produktu

 

 

PŘEČTĚTE SI ZKUŠENOSTI NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ

 

Používám už rok a půl pravidelně 2xtýdně a od té doby nevím, co je to mykóza nebo zánět močových cest. Mám po něm příjemný pocit i na konci menstruace, vzhledem mé alergii na laktózu jsem mívala nižší pH v pochvě a díky používání tohoto spreje je vše v pořádku.

Marcela - VULVOGAGI SPREJ

 

Našla jsem tento přípravek náhodně na internetu, vyzkoušela ho pro dlouhodobé vaginální problémy se svěděním a byla jsem hned po prvních aplikacích mile překvapena, opravdu zabírá. Používám i mycí emulzi Idrozoil a objednávám znova další balení jak roztoku, tak vaginálního spreje, obojí výborně pomáhá.

Iveta - VULVOGAGI SPREJ + IDROZOIL ROZTOK

 

Zánět předkožky mě trápil 2 roky. Navštívil jsem dva lékaře, absolvoval mnoho testů, postupně vyzkoušel Imacort, Imazol, Canesten, Klotrimazol a spousty dalších mastí a výplachů. Trochu mi pomohla až kombinace Wobenzin a mast Fungicidin. Nyní jsem narazil na Banival. Úplně mi nevyhovuje jeho balení po sáčcích, ale jinak jsem úplně nadšen! Po jednom dni obtíže ustoupily. Rozhodně doporučuji, je to opravdu veliká úleva.

Karel - BANIVAL KRÉM

 

NA NAŠEM E-SHOPU NALEZNETE DOPORUČENÉ KOMBINACE PRODUKTŮ OZONIDY NA ZÁNĚTY GENITÁLIÍ, VHODNÉ K HOJENÍ I PREVENCI VZNIKU, ZA VÝHODNOU CENU.

SADA NA VAGINÁLNÍ ZÁNĚTY

Přípravky na vaginální záněty

VULVOVAGI SPREJ + IDROZOIL ROZTOK

 

SADA NA ZÁNĚTY ŽALUDU A PŘEDKOŽKY PENISU

Přípravky na záněty genitálií

BANIVAL KRÉM + IDROZOIL ROZTOK

 

Přejít na kompletní nabídku produktů

Zdravotnické prostředky. Čtěte příbalovou informaci.

 

Víte o někom, komu by článek mohl pomoci? Sdílejte odkaz na tento článek.

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek