Jak na akné? Příčiny, rady a postup ošetření

Jak na akné? Příčiny, rady a postup ošetření - Empolas-zdravi.cz    Neustále vyhledáváte "jak se zbavit akné", "co pomáhá na akné", "jak na akné", ale stále se vám nic skutečně nezdá být účinné? Pak jste našli ten správný článek!

 

Co způsobuje akné?

Akné je nejčastějším onemocněním kůže, kterým trpí nejen dospívající, ale i dospělí. Je často zapříčiněno zánětem vývodů mazových žláz. Akné se projevuje ucpanými póry na kůži, které způsobují vznik černých teček, bílých pupínků, cyst nebo zánětlivých vyrážek. Spolu s léčením samotných vřídků je nezbytné zaměřit se i na příčinu jejich vzniku, kterou není vždy jednoduché rozpoznat. Na vzniku se také velice často podílí více faktorů.

 

Mezi hlavní příčiny vzniku akné se řadí:

  • zvýšená tvorba mazu v souvislosti s hormonálními změnami
  • současně užívaná medikace
  • nevhodná péče o pleť
  • stres
  • kouření
  • strava
  • dědičnost

 

Jak na akné

 

Nic Vám na akné nezabírá? Zkuste 100% přírodní švýcarské přípravky ActiMaris

Snažíte se najít účinné způsoby, jak akné zvládat, ve snaze mít čistou a jasnou pleť? Vyzkoušejte produkty ActiMaris, které mají rychlý protizánětlivý účinek. K výraznému zlepšení akné může dojít již během několika dní, proces hojení je ale individuální.

ActiMaris má 100% přírodní složení a nemá žádné vedlejší účinky. Výhodou je možnost kombinovat ActiMaris s jinými krémy a make-upy. Vaše pleť si přece zaslouží to nejlepší!

ActiMaris je vhodný pro všechny typy pleti. Bez věkového omezení. Lze použít i na novorozenecké akné.

 

 

Postup ošetření pleti s přípravky ActiMaris

Podle typu projevu akné zvolte vhodné přípravky na jeho hojení:

  1. Lehčí forma akné nebo citlivá kůže – aplikujte kombinaci ActiMaris Sensitiv roztok + ActiMaris gel 
  2. Těžší forma akné – aplikujte kombinaci ActiMaris Forte roztok + ActiMaris gel


V obou případech stačí důkladně navlhčit vatový tampon ActiMaris roztokem Sensitive nebo Forte a pleť očistit, nechat uschnout 2–3 minuty a následně přímo na jednotlivé vřídky (postiženou oblast) aplikovat ActiMaris gel ve vrstvě 2–3 mm a nechat působit.

Na kůži může poté zůstat malé množství mořské soli, nicméně její přítomnost není závadou, naopak mořská sůl má hojivé účinky a dodává kůži potřebné minerály. Sůl můžete pak lehce setřít opět navlhčeným tampónem. Ideální je aplikaci opakovat 2–3x denně, zpočátku samozřejmě čím častěji, tím lépe (rychleji se tak zlikvidují bakterie a nastartuje se hojení). Změna by měla být patrná již po několika aplikacích.

U těžších forem akné postihujících rozsáhlejší kožní plochy doporučujeme před aplikací ActiMaris gelu přikládat na postižené plochy obklady, kdy sterilní gázové krytí důkladně navlhčené roztokem ActiMaris Forte přiložíte na postiženou kůži a necháte působit po dobu 15–20 minut.

Na závěr můžete aplikovat krém na hydrataci pokožky, doporučujeme Vám ACNOZOIL krém na akné (snižuje zánět, podráždění, zarudnutí, svědění, tvorbu kožního mazu a černých teček).

               ActiMaris Gel + Sensitiv roztok 300 ml                                                   ActiMaris Gel + Forte roztok

ActiMaris Gel + ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml               ActiMaris Gel + ActiMaris Forte roztok 300 ml

 

 

Jak předejít vzniku akné?

Pravidelná hygiena

Pečujte o svoji pleť řádně. Ujistěte se, že si obličej umýváte alespoň dvakrát denně (ráno a večer), ideálně čistícím gelem nebo čistící pleťovou vodou (můžete použít také roztok ActiMaris Forte nebo Sensitiv). Rovněž zamezte častému doteku obličeje během dne, aby nedocházelo k dalšímu podráždění pleti.

Vyvážená pestrá strava

Hlídejte si svoji stravu. Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny či potraviny bohaté na omega-3-mastné kyseliny a vitamín A. Doporučujeme také omezit příjem cukrů, alkoholu a kouření. V některých případech může být zaznamenána spojitost mezi určitými potravinami a zhoršením akné. Pokuste se sledovat, zda konzumace vybraných potravin ovlivňuje vaši pleť, a případně je také omezte.

Pitný režim

Dopřejte svému tělu čistou vodu. Dbejte na zvýšený příjem neslazených tekutin. Dostatečná hydratace je totiž klíčem pro vyživení pleti.

 

Zdravotnické přípravky ActiMaris na rychlé hojení ran a zánětů.

 

Přejít na kompletní nabídku produktů

Přípravky ActiMaris jsou vhodné pro celou rodinu. Lze použít také u novorozenců a kojenců.

ActiMaris je zdravotnický prostředek. Čtěte příbalovou informaci.

 

Víte o někom, komu by článek mohl pomoci? Sdílejte odkaz na tento článek.

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek