Jak na afty?

Jak na afty? - Empolas-zdravi.cz    Co způsobuje afty? Podívejte se na příčiny a tipy, jak afty rychle zahojit.

Afty jsou bílé až nažloutlé vřídky často rudě ohraničené na okrajích, velké většinou do jednoho centimetru. Vyskytují se v oblasti vnitřní straně tváří, rtů nebo spodní straně jazyka a na patře, dásních. Afty jsou vždy doprovázené nepříjemnou bolestí. Znepříjemňují žvýkání, polykání, mluvení nebo čištění zubů. Náchylnější jedinci mohou trpět aftami i několikrát ročně a někteří šťastlivci se s nimi třeba nesetkají nikdy. V ústech se vám může objevit jeden nebo i více aftů.

Co způsobuje afty?

Příčina tohoto onemocnění není přesně známa, ale mezi nejčastější příčiny může patřit:

  • snížená imunita, oslabení organismu
  • vysoké množství usazených škodlivin na sliznicích – kuřáci, lidé s rovnátky nebo zubními protézami
  • nedostatek vitaminu B, kyseliny listové, železa
  • dlouhodobý stres

Postup ošetření aft:

  1. jeden či dva afty – aplikujte ActiMaris gel
  2. více aftů – použijte kombinaci ActiMaris Sensitiv roztok nebo ActiMaris Forte roztok (chronický stav či opakovaný výskyt) a ActiMaris gel

Ze začátku aplikujte 3x denně, nejlépe po jídle. ActiMaris Gel naneste přímo na aft ve vrstvě 2-3 mm a nechte působit. Gel se vstřebá zhruba do 5-10 minut. Jeho účinek však přetrvává 4-5 hodin. Aplikaci opakujte až do zmírnění či vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích.

Při závažnějších nebo opakovaných potížích doporučujeme sliznici dutiny ústní nejprve ošetřit roztokem ActiMaris Sensitiv nebo Forte. Nalijte si 2-3 polévkové lžíce např. do kelímku či sklenky a ústa roztokem důkladně vypláchněte. Výplach by měl trval ideálně alespoň 30-60 sekund. Poté na jednotlivé afty naneste ActiMaris gel. Po ošetření doporučujeme 15 minut nejíst, nepít.

Zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě návod k použití a informace k bezpečnému používání.

 

 PŘEJÍT NA PRODUKTY

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek