Jak fungují přípravky ActiMaris?

Jak fungují přípravky ActiMaris? - Empolas-zdravi.cz    Jak fungují přípravky ActiMaris? Vše je o synergii přírodních složek a především o singletovém kyslíku. Tajemství jeho účinku vám odhalí tento článek.

Přípravky ActiMaris®

ActiMaris® – celosvětově používané moderní švýcarské přípravky urychlující hojení ran a zánětů účinnou biofyzikální cestou zejména na bázi aktivních kyslíkových sloučenin (singletový kyslík 1O2). ActiMaris® produkty ničí široké spektrum mikrobů – bakterie, viry, kvasinky, plísně, spory. Určen také k dekontaminaci velmi rezistentních bakterií (MRSA, VRE).

Účinek ActiMaris® je založen na synergii jednotlivých složek a na unikátním, biofyzikálním principu vysoce energetického singletového kyslíku.

 


 

  Všechny složky ActiMaris® jsou přírodního původu a nejsou chemicky (synteticky) vyráběny. Jde o čistou biofyzikální bázi.

  Aktivní formy kyslíku (singletový kyslík) mají vysoké antimikrobiální účinky a jsou součástí redukčně oxidačního systému.

  Mořská sůl funguje jako konzervant a redukuje mikroby. Díky ionizované mořské vodě ActiMaris® proniká hlouběji do tkání.

  Zásadité pH vytváří optimální prostředí pro regeneraci a obnovu buněk. Podporuje jednotlivé fáze hojení ran a zánětů.


 

 

ActiMaris® v sobě spojuje několik důležitých složek, které se podílí na jeho vynikajících účincích pro hojení ran:


z přírodních složek elektrolýzou získaný NaOCl (zdroj singletového kyslíku 1O2), mořskou sůl, ionizovanou vodu.

 

 

Aktivní - singletový kyslík 1O2

Kyslík hraje jednu z nejdůležitějších rolí při hojení ran! Rychlost hojení ran je závislá na dodávce kyslíku. Ischemické rány se hojí špatně a dlouho a je zde navíc mnohem větší pravděpodobnost vzniku infekce. Většina ran ve skutečnosti trpí sníženým přísunem kyslíku a současně menším přísunem potřebné energie, která je důležitá pro tvorbu nové tkáně. Při nedostatku kyslíku a energie se proces hojení výrazně prodlužuje. Klasický příkladem nedostatečného přísunu kyslíku jsou zejména špatně se hojící chronické rány, jako jsou vředy, ale i infekční rány, píštěle a dekubity.

Singletový kyslík 1O2 je jedním z nejúčinnějších baktericidních a virucidních činidel. Hraje významnou roli v mnoha přírodních biologických procesech.

 

Princip účinku singletového kyslíku  1O2

Singletový kyslík 1O2  je jedna z forem vysoce energetického aktivního kyslíku, která se vyznačuje velkým množstvím energie. Jde o molekulu kyslíku v elektronicky excitovaném stavu. Je méně stabilní než běžný kyslík (O2) a tím pádem rychle reaguje s dalšími molekulami. Při kontaktu s kůží, sliznicí, krví nebo spodinou rány okamžitě spouští reakci tím, že na sebe váže elektrony z membrán bakterií, virů, kvasinek a plísní. Tím fyzikálně ničí strukturu celých mikroorganismů. Působí tak jako vysoce účinné, přírodní a šetrné antimikrobiální činidlo. Proti singletovému kyslíku nemají mikroby účinnou obranu!

Singletový kyslík 1Ovzniká také v řadě běžných reakcí v organismu jako součást obranného mechanismu proti mikroorganismům. Oxiduje (spaluje, ničí) nežádoucí mikroorganismy a efektivně tak dekontaminuje tělo. Velkou výhodou singletového kyslíku je, že bakterie či jiné mikroorganismy si vůči 1O2 (oproti např. antibiotikům) nedokáží vytvořit rezistenci. Aplikace singletového kyslíku při hojení ran a zánětů tak může být opakovaná a dlouhodobá bez ztráty účinku.

Nástup účinku singletového kyslíku je velmi rychlý (3 – 5 nanosekund). Nástup antimikrobiálního účinku ActiMaris® je do 1 minuty.

 

 

Mořská sůl (1,2 - 3%) s obsahem minerálních látek

 

Již staří Egypťané používali mořskou slanou vodu k léčení ran. Teprve ve dvacátém století však vědci zjistili, jak konkrétně sůl lidské kůži a hojení ran pomáhá. Objevili totiž podstatu jejího antimikrobiálního a protizánětlivého působení.

U otevřených ran mořská sůl dané místo vyčistí a urychlí hojení. Je tomu tak proto, že podporuje pohyb buněk, které se tohoto procesu účastní. Navíc brání množení bakterií. Díky tomu snižuje riziko rozvoje infekce, která by mohla hojení nepříjemně zkomplikovat.

 

Zázračná síla mořské soli v ActiMaris®:

Mořská sůl jako jedna ze základních složek ActiMaris® obsahuje velké množství minerálních látek, které podporují proces hojení. Hlavní složkou ActiMaris® je chlorid sodný, dále hořčík, draslík, vápník, síra, železo. ActiMaris® obsahuje i nezbytné stopové množství jodu, zinku, manganu a selenu. Stejně jako v mořské vodě, tak v přípravcích ActiMaris® jsou tyto prvky přítomny v přírodní komplexní sloučenině a ve fyziologicky správných koncentracích, takže příznivě ovlivňují děje na buněčné úrovni a metabolismus rány.

ActiMaris® je hypertonický roztok. To znamená, že koncentrace mořské soli je ve všech jeho přípravcích (Sensitiv, Forte, Gel) vyšší (1,2% – 3%), než fyziologická hodnota, která je 0.9%. Při kontaktu s postiženou tkání (ránou, zánětem, otokem) vzniká tzv. hyper-osmotický efekt, kdy se osmotické tlaky obou míst začínají vyrovnávat a ActiMaris® “vytahuje” vodu ven z buněk prostřednictvím osmózy. Takto ActiMaris® snižuje otok tkáně a tím i bolestivost.

 

 

 

Ionizovaná, vysoce čištěná voda

 

Ionizovaná voda má schopnost přenášet minerální látky hlouběji do tkání, protože shluky jejích molekul jsou menší než u normální vody. 

 

Průnik ActiMaris® hlouběji do tkání:

ActiMaris® je roztok ionizované vody a mořské soli. Díky molekulární struktuře ionizované vody účinek ActiMaris® není pouze povrchový, ale dosahuje i do hlubších tkání. Tato schopnost dodat kyslík, energii a minerální látky hlubším tkáním pozitivně podporuje a urychluje hojení.

 

 

Vysoké alkalické pH

 

Zásadité prostředí má obecně příznivý vliv na hojení ran a zánětů. Přírodní mořská voda je také zásaditá (pH 8 – 8,5). Zásadité látky působí jako tzv. antioxidanty. Deaktivují volné radikály, které narušují proces hojení. Také enzymy a růstové faktory důležité pro jednotlivé fáze hojení, stejně jako neurotransmitery vykazují optimální aktivitu právě v zásaditém prostředí.

 

pH ActiMaris®:

Všechny přípravky ActiMaris® mají zásadité pH, a to v rozmezí 8,5 (Sensitiv) – 9,8 (Forte a Gel). 

 

 

Přípravky ActiMaris®   můžete vybírat zde 

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek